19 Mayıs’ın 101. Yıl Onuruna Sanal Sergi

18 May

  • Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
  • Tüm Duyurular

Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a ayak basması ile bağımsızlık mücadelesi ve “kurtuluş”un miladı sayılan 19 Mayıs 1919’un 101. yıldönümünü, akademisyenleri ile birlikte davetli sanatçıların eserlerinin yer aldığı “Sanat ve Gençlik” başlıklı sanal sergi ile kutluyor.

Tüm dünyanın ve ülkemizin Covid-19 salgını ile zor zamanlar geçirdiği bu günlerde Üniversitemiz, sosyal mesafe kurallarının gerektirdiği şekilde etkinliklerini sürdürüyor. Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın dijital ortamda uygulamaya başladığı sanal galeri desteği ile Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültemiz, ikincisini gerçekleştirdiği bu sergiyle, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren bayramlarımızı kutlamaya devam ediyor.

19 Mayıs "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı"nın 101. yılı onuruna Üniversitemiz Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan’ı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran’ın Sanat ve Gençlik adıyla düzenlediği bu sanal sergiyi, Fakültemiz akademisyenleri ile davetli sanatçılar; Bestami Gerekli, Prof. Dr. İncilay Yurdakul (Uşak Üniversitesi), Prof. Dr. Namık Kemal Sarıkavak (Hacettepe Üniversitesi), Doç. Dr. Sibel Avcı Tuğal (Işık Üniversitesi), Doç. Dr. Doğan Arslan (Medeniyet Üniversitesi), Doç. Dr. Fatih Özdemir (Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi), Dr. Öğr. Üyesi Savaş Kurtuluş Çevik (Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi), Dr. Öğr. Üyesi Özden Gezer Oğuz (Abant İzzet Baysal Üniversitesi) Dr. Öğr. Üyesi Doğan Akbulut (İnönü Üniversitesi) ve Arş. Gör. Cemil Toprak (Sinop Üniversitesi) eserleri ile onurlandırdılar. 

Sergi için tıklayınız.